Jaz, on in mala dvoletnica. Moja družinica. Čeprav sva dolgo premišljevala, ali bi se selila v moje rodne kraje, na sončno Goriško, sva se naposled odločila za življenje v Ljubljani. V bistvu sva ravno prejšnji teden podpisala pogodbo za nakup sosedovega stanovanja in tako dobila možnost najine kvadratne metre v prihodnje razširiti na tako velikost, da bo za nas bivanje v prestolnici zares prijetno.
A pustimo temo o tem, kako se nama je kot mladima človekoma že zelo zgodaj uspelo postaviti na lastne noge (na kar sva izredno ponosna!) in odleteti iz domačega gnezda, za kakšno drugo blog objavo.
Tale uvod sem potrebovala za najavo vsebine, o kateri bi danes rada pisala in jo bo razumel zagotovo vsak starš, še posebej pa tisti, ki je vsaj nekoliko omejen z bivalnim prostorom.
Gre za vprašanje, kako midva kot starša izbirava igrače za najino deklico. Torej − kako?
- Želiva vedeti, kako kvalitetno bo igrača podprla Hanin razvoj.
- Zagotovo jo izbereva z mislijo, kam bomo novo pridobitev pospravili.
- Računava tudi na to, da se nama ne bo dalo prav vsak dan odpraviti od doma, da bi imeli možnost za igro na prostem, zato razmišljava, kako tudi v dnevni sobi nadomestiti tisto, kar otročku ponuja domače dvorišče.
Precej premišljeno se zdi vse skupaj, kajne? Seveda se vmes zgodijo manjši in večji spodrsljaji, ko kdo od naju (bodimo iskreni – jaz) na knjigomatu mimogrede kupim novo knjigico, ker teh ni nikoli preveč, pozabim pa, da obstajajo knjižnice in je doma škatla, namenjena slikanicam, že precej polna. Ali pa ko stric s štajerskega konca po pošti pošlje kaj, za kar že takoj vemo, da nam zares ne bo prišlo prav (oprosti, stric).
Manjši spodrsljaj se nama je zgodil čisto pred kratkim, ko gostom, povabljenim na praznovanje Haninega drugega rojstnega dne, nisva pravočasno poslala odgovorov, kaj si želimo (beri: kaj potrebujemo) za darilo. In tako sva dobila sicer čudovite igrače, a prav vse vezane na temo kmetije. Goskice, kravice in pujski so tako zasedli vsak kotiček naše dnevne sobe.
Toda! Nona je vprašala že zelo zgodaj in midva sva bila soglasno glasna: MOES delfina si želimo! Vedela sva, da je to igrača, ki ustreza vsem trem zgoraj naštetim kriterijem, predvsem pa sva lahko brez težav dodala četrtega: Hani bo noro všeč! Preiskusila jo je namreč na otroškem sejmu, ki je začetek poletja potekal v Ljubljani, in bila nad njo tako navdušena, da smo se s težavo premaknili stran od Pikepoke stojnice, kjer smo jo odkrili.
Kaj sploh je MOES delfin?
Gre za igralno obliko iz netoksične EVA pene, v prvi vrsti namenjene krepitvi otrokovega ravnotežja. Najina Hana jo uporablja zares vsestransko: za guganje, sedenje, kot pručko in – seveda najraje – kot stopnico, na katero se neštetokrat povzpne in z nje sestopi. To gor−dol navdušenje ti najbrž ni tuje, a ne? Igrača je premišljeno zasnovana ter tako vzpodbuja razvoj motorike in domišljije ter raste skupaj z otrokom.
In veš, kaj še? Brezčasnost dizajna, ki svoj vir navdiha črpa iz narave, poskrbi, da naš delfin paše tako v Hanino sobico kot tudi na sredo naše dnevne sobe, od koder vabi k igranju. Pa še ven nam ni treba za vsako ceno in lahko po mili volji pleza, skače ali počiva kar v udobju našega stanovanja. Vse kljukice pokljukane!
Težko v enem sestavku izrazim svoje navdušenje nad linijo MOES igrač in izredno me veseli, da so našle svojo pot tudi na slovenski trg. Naše izkušnje in vragolije, povezane s Sea Life delfinom, lahko spremljaš na mojem instagram profilu @mamiinhana. Prav lepo vabljen/a tja, kjer sta doma upanje in ljubezen.
Besedilo in fotografije: Maja Đević Prah @mamiinhana
Vse MOES igrače iz pene si lahko pogledaš tukaj >>